הליכים פליליים בבית הדין לעבודה

עמית גרוס - עורכי דין

משרד עו"ד עמית גרוס ושות׳ עומד בחזית התחומים המשולבים של זכיינות, דיני עבודה ודיני הגירה. המשרד נשען על ניסיון של כ-15 שנה, ומשרת מעסיקים ורשתות במנעד רחב של ענפים מרכזיים במשק.

ליצירת קשר

הליכים פליליים בבית הדין לעבודה

במשרד עורכי דין עמית גרוס ושות׳ תת מחלקה ייחודית המתמחה בליווי וייצוג מעסיקים בנושאים הקשורים להליכים פליליים בבתי הדין לעבודה (חקירה ואכיפה). למשרדנו ניסיון עשיר בתחום, ואנו מייצגים מעסיקים כמעט בכל עבירה פלילית הנאכפת על ידי הרשויות ובתי הדין לעבודה.

ראשית, כמשרד עורכי דין המייצג מעסיקים רבים מענפים כדוגמת מזון ומשקאות, כוח אדם, אבטחה וניקיון, רשתות שיווק וכדומה, אנו מציעים מעטפת הולמת להליכים פליליים הנוגעים להעסקת עובדים זרים שלא כדין. שימו לב כי נתוני רשות האוכלוסין וההגירה בנושא הינם חד משמעיים. מדי שנה מוגשים בישראל למעלה מ-250 כתבי אישום הקשורים בהעסקת עובדים זרים שלא כדין, ומוטלים קנסות בסך של יותר מ-8.5 מיליון שקלים בשנה.

משרדנו מספק מענה לכך ואנו מתמחים בייצוג מעסיקים בהליכים פליליים הקשורים לעובדים זרים לרבות התמודדות עם כתבי אישום בגין העסקת עובד זר ללא היתר, העסקת עובד זר בניגוד לתנאי היתר העבודה, אי הסדרת ביטוח רפואי, עבירות הנוגעות לשמירת מסמכים, עבירות הקשורות לניכוי יתר, אי הפרשה לפיקדון ועוד.

המחלקה מספקת ייצוג וליווי גם בהליכים פליליים בבית הדין לעבודה הקשורים להעסקת עובדים ישראלים. למשל, אי תשלום פנסיה או זכויות סוציאליות כחוק, אי תשלום שכר מינימום, הלנות שכר, פגיעה בתנאי עבודה, העסקת בני נוער בניגוד לחוק, הפרת חוקי שוויון (כמו חוק שוויון הזדמנויות בעבודה או חוק עבודת נשים), עבירות בטיחות ועוד.

ליווי צמוד לאורך כל הדרך

משרדנו מסייע בניהול התיק מא' ועד ת'. כבר מהשלבים הראשונים ביותר של החקירה הפלילית או המנהלית, ולעתים אף בטרם נולדת חקירה כאמור. הייצוג שואף להשיג את התוצאה המיטבית ללקוח. בין אם על ידי חתירה להסדרי טיעון הוגנים, ובין אם בניהול הליכים מלאים בערכאות, מתוך מטרה להביא לזיכוי ו/או להפחתה משמעותית בקנסות הפוטנציאליים.

אנו נשענים על ניסיון רב וניהלנו לאורך השנים מאות תיקים הנוגעים להליכים פליליים בבתי הדין לעבודה. החל מהליכים מנהליים הננקטים על ידי רשות האוכלוסין וההגירה, וכלה בתיקים בפני בתי הדין האזוריים לעבודה ו/או בית הדין הארצי לעבודה.

הישגי המשרד נגזרים משילוב כוחות בין מחלקת דיני עבודה עתירת ניסיון, ולבין ידע נרחב ומקיף בשדה הפלילי. שילוב הזרועות הייחודי בין שתי המטריות המשפטיות הללו מקפל בחובו סל יתרונות רחב היקף לרשות לקוחותינו. כמו כן, המשרד עומד לימין לקוחותיו בהיבטים הנוגעים להימנעות מהרשעה, ביטול כתבי אישום, הצגת הגנות מן הצדק, מחיקת רישום פלילי, שינוי עילת סגירת תיק פלילי ועוד.

שימו לב, הליכים פליליים בבית הדין לעבודה אינם עניין של מה בכך. לצד התאגיד (העסק עצמו), בכל תיק הנוגע לעבירות פליליות בדיני עבודה, תמיד יוגש גם כתב אישום כנגד נושא משרה. זאת לאור חובת הפיקוח המוטלת על נושאי משרה, אשר יכולה להיות הן חובת פיקוח ישירה והן חובת פיקוח עקיפה. גם עבירות הנראות לכאורה כ"עבירות פעוטות", עלולות להוליד כתבי אישום חמורים והליכים פליליים מורכבים, אשר יכולים להסתיים בקנסות גבוהים וכתם של רישום פלילי.

הקדימו פנייה להיוועצות

בכל הליך פלילי בדיני עבודה, חשוב מאד להיוועץ עם עורכי דין, ויפה שעה אחת קודם. זאת על מנת לגבש אסטרטגיה הצופה את פני העתיד, אשר תוביל את התיק בחוכמה וביעילות לתוצאה המיטבית בהתאם לנסיבות הקונקרטיות.